Ultimele stiri :

Austria Romania Rezumat video 5 iunie 2012 online pe internet 0-0

Written By FanaticTV on marți, 5 iunie 2012 | 23:50

AUSTRIA - ROMANIA 0-0 scor final

Astazi 5 iunie 2012 s-a disputat meciul amical dintre Romania si Austria. Cu un inceput timid si fara multe faze de poarta meciul s-a inchiat cu un doar cu un rezultat de egalitate 0-0. Chiar daca nu am primit gol, austrieci au jucat mai bine ca noi si au avut mai multe faze de poarta.

Singurele ocazii ale Romaniei au fost ale lui Daniel Niculae in minutul 42 si ocazia din minutul 48 a lui Grozav, care suteaza la poarta dintr-o prluare pe genunchi, dar nu indeajuns de puternic incat sa il invinga pe portarul austriac.

Per total am castigat 4 puncte in doua meciuri, unul cu Austria si 3 cu Elvetia din meciul de miercurea trecuta.
 Echipele de start:
 AUSTRIA: Gratzei - Garics, Dragovici, Scharner, Suttner - Burgstaller, Juzunovici, Alaba - Arnautovici, Janko, Kavlak
 ROMÂNIA:Tătăruşanu - Papp, Găman, Goian, Raţ - Chiricheş, Florescu - Torje, Grozav, Tănase - Daniel Niculae Rezerve: Lung Jr, Lobonţ - Rîpă, Gardoş, Latovlevici, Chipciu, Lazăr, Bourceanu, Grigore, Maxim, Alexe