Ultimele stiri :
Home » , , , , » Rezumat VIDEO OLANDA GERMANIA online EURO 2012 goluri 1-2 pe internet 13 iunie 2012 rezultat

Written By FanaticTV on joi, 14 iunie 2012 | 04:54

OLANDA GERMANIA scor final 1-2 meci din grupa B de la Campionatul European EURO 2012.

Meciul dintre Olanda si Germania de pe 13 iunie 2012 s-a jucat pe Stadionul Oblasny SportKomplex Metalist (Kharkiv). Meciul a inceput la ora 21:45 ora Romaniei si a fost transmis de TVR1.

Germania termina runda a doua a grupei B cu o victorie impotriva Olandei si sunt aproape calificati pentru sferturi. Olanda este cea mai mare dezamagire de la acest turneu final. Pentru nemti, Mario Gomez a marcat cele doua goluri. Primul in minutul 24 dintr-un sut plasat de la 7 metri, dupa o preluare prin intoarcere, iar al doilea gol l-a reusit cu o minge plasa peste portar. Olandezi au redus din handicat prin Robin Van Persie printr-un sut din afara careului. Acesta este soarta partidei si Olanda este aproape in avionul, ce ii va duce acasa de la EURO 2012.

Rezumatul video online cu golurile partidei OLANDA GERMANIA 1-2